Kategorie
Uncategorized

Powracający klasyk

Historia garniturów sięga początków XX wieku. Jest to formalny ubiór męski, który składa się z dwóch lub trzech części garderoby tj. marynarki, spodni i kamizelki.
Wybierając garnitur trzyczęściowy zachowujemy elegancję, przełamujemy klasykę przy czym stwarzamy niebanalny styl. Zdarza się, że do zestawu dołączana jest kamizelka garniturowa w innym kolorze albo pokryta deseniem. Popularność i ponowne zainteresowanie garniturem trzyczęściowym zdecydowanie wzrosła u Panów młodych lecz nie tylko. Najwyższej jakości tkaniny i dbałość o każdy szczegół sprawiają, że wszystkie modele, wzory i kroje są niezawodne. Sprawdzają się w każdych okolicznościach formalnych zarówno jak i w życiu codziennym, zawodowym.
Dostępna jest szeroka gama kolorów garniturów ślubnych, biznesowych i na każdą okazję.
Nowoczesne garnitury przygotowywane są z myślą o młodych, aktywnych mężczyznach, którzy cenią sobie klasykę w nieco odświeżonym stylu poprzez dostępność różnorodności wzorów i kolorów. Dostosowanie modelu do swojej osobowości pozwala każdemu mężczyźnie wyrazić samego siebie.
Formalny styl wymaga oparcia się o wysokiej jakości krawiectwo i tradycyjne kroje. Wyszywane są garnitury w kroju regularnym, a także slim.
Garnitury regularne zazwyczaj są wybierane przez panów bardziej korpulentnych. Jest to krój, który pozwala poczuć się swobodnie niezależnie od figury, może ukryć występujące niedoskonałości przy czym klient czuje większy komfort, a także swobodę. Fakt ten iż wielu mężczyzn o większej budowie ciała wybiera krój regularny w ogóle nie wyklucza ich z zakupu garnituru w kroju węższym. Mężczyźni o tęższej budowie ciała wyglądają świetnie w taliowanych marynarkach zarówno jak i spodniach, które wyszczuplają sylwetkę w przeciwieństwie do zbyt obszernych fasonów.
Garnitury slim z kolei dopasują się i podkreślą atuty męskiej figury. Każdy mężczyzna sięgający po model slim ma na celu podkreślenie swojej sylwetki. Zazwyczaj są to mężczyźni szczupli bądź wysportowani.
Przy wyborze fasonu garnituru przede wszystkim należy kierować się zdrowym rozsądkiem, a nie swoją wagą, ponieważ priorytetem powinno być wyeksponowanie zalet swojej sylwetki i ukrycie jej mankamentów np: wydatnego brzucha, przy czym należy również pamiętać o poprawnym jego zapięciu.
W ostatnim czasie wśród mężczyzn odnotowuje się wzrastające zainteresowanie garniturami trzyczęściowymi, w których kamizelka jest świetnym elementem nadającym nietuzinkowy styl. Mężczyźni w garniturach trzyczęściowych wyglądają bardziej dystyngownie i nobliwie.
Kamizelka nie wymaga koniecznego jej zapinania, natomiast zobowiązuje do dobrania odpowiedniej długości. Każdemu mężczyźnie powinna sięgać kilka centymetrów poniżej gurtu spodni w momencie gdy będzie kończyć się powyżej podkreśli źle dobraną długość. Taki mankament może przyczynić się do wysunięcie koszuli, a to niewątpliwie może wpłynąć na niekorzystny wygląd i wizerunek modela.
Pomimo, że garnitur trzyczęściowy zarówno jak i dwuczęściowy powinien być wyszyty z tej samej tkaniny, nie zmienia faktu iż kamizelka jest dopuszczalna z różniącej się tkaniny od pozostałych części garderoby. Dobranie casualowej kamizelki jest niewątpliwie dla osób lubiących eksperymentować z ubiorem co stwarza wiele możliwości, nadaje charakteru stylizacji, a nie zatraca elegancji.
Garnitury granatowe, niebieskie są niewątpliwie ponadczasowymi klasykami męskiego stylu. Wyżej wymieniony model dzięki kracie pozwala, na różne ciekawe i niebanalne opcje. Tkanina w typie Be Stretch przyjemna w dotyku, doskonale dopasowująca się do sylwetki. Garnitur o tak klasycznym kroju, charakterystycznym fasonie doskonale prezentuje się z gładkimi koszulami. Dopełnieniem i zwieńczeniem garnituru są odpowiednio dobrane dodatki tj.: koszula, buty, poszetka krawat czy tez mucha. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama kolorystyczna dotycząca koszul natomiast najczęściej wybierane są klasyki tj. biel i błękit. Dopasowując koszulę należy zwrócić szczególna uwagę na krój, tak aby nadmiar tkaniny nie zaburzał estetycznego wizerunku.
Dzięki elementom tj. krawat, poszetka możemy podkreślić swój indywidualizm. Są to dodatki, które pozostawiają dużą dozę dowolności, ponieważ można eksperymentować z kolorami zarówno jak i wzorami.
Stanowiący już całość ubiór mężczyzny tj. garnitur z odpowiednio dobranymi dodatkami powinien podkreślać osobowość danego mężczyzny dlatego każda stylizacja powinna być tworzona indywidualnie dla klienta.